Jakie drewno wybrać na schody? Dąb, jesion, buk, sosna czy brzoza?

Jakie drewno wybrać na schody? Dąb, jesion, buk, sosna czy brzoza?

Klienci, decydujący się na zakup schodów drewnianych często borykają się z takim problemem jak wybór odpowiedniego rodzaju drewna. Warto posiąść wiedzę w tym zakresie już przed etapem projektowania.

Dziś mamy za zadanie przedstawić Państwu różnice pomiędzy wyżej wymienionymi rodzajami drewna.

Schody dębowe

Dąb jest twardym typem drewna, odpornym na wgniecenia i ścieralność. Świetnie sprawdzi się zarówno w małych domach, jak i pomieszczeniach o wysokim stopniu użytkowania. Jego barwa ma nieco ciemniejszy odcień. Dąb jest gatunkiem drewna z „wyższej półki”, którego cena jest znacznie wyższa w przeciwieństwie do innego drewna. Tego typu schody nie wymagają zbyt częstego odświeżania i konserwacji. Są bardzo solidne i będą służyć przez wiele lat.

Schody jesionowe

Jesion to gatunek twardego drewna, który posiada ładne, wyraźne słoje i ma nieco jaśniejszą barwę. Wszystkie jego właściwości są porównywalne do dębu. Schody jesionowe cieszą się dużym zainteresowaniem klientów, a ich cena jest niższa w stosunku do stopni dębowych.

Schody bukowe

Buk to rodzaj drewna twardego, który ma naturalną jasną barwę, świetnie komponującą się w domach urządzonych w stylu naturalnym. Nie posiada charakterystycznych słojów, ma jednolitą strukturę. Jego cena jest niższa w porównaniu do dębu czy jesionu.

Schody sosnowe i brzozowe

Sosna i brzoza to rodzaj drewna miękkiego, które zdecydowanie nadaje się do pomieszczeń o małym stopniu użytkowania, z tego względu, że są one mało odporne na ścieralność. Wielu klientów decyduje się na schody tego typu ze względów finansowych, ponieważ spośród wymienionych rodzajów drzew, te są najtańsze. Niemniej jednak stopnie tego typu wymagają częstego odświeżania i konserwacji.

Obecnie często stosowaną metodą jest oklejanie tańszego drewna okleiną dębowa lub inną. Polecamy jednak wykonanie schodów z jednego kawałka drewna.

Do produkcji schodów niezbędne będą potrzebne takie maszyny jak:

thickness

planer

Szlifierka szerokotaśmowa

Milling machine

Press

Pilarka

Najlepsze maszyny do produkcji schodów znajdą Państwo w naszej firmie.
W naszej ofercie posiadamy ogromny wybór obrabiarek do drewna.

Add a comment

Copy the link
Powered by Social Snap